איך לבחור טבעת יהלום

קנייה של טבעת יהלום איננה קנייה שאנו עושים בכל יום ובטח שזו אינה קנייה שנעשית באופן אימפולסיבי או אוטומטי. מלבד העובדה שמדובר בתהליך מרגש מאין כמוהו, הליך שבסופו אנו רוצים לגרום לבחירת ליבנו להרגיש שאכן הושקעה מחשבה רבה, ניתן להקבילו לרכישה של רכב או רכישה של דירה.

הרי מעבר לכך שהמחיר של טבעת יהלום יכול להגיע עד למאות אלפי שקלים ואף יותר, יש מספר פרמטרים בהם כדאי להתחשב זאת מעבר להשוואת מחירים ובחירה של טבעת שנראית לנו יפה. הטקסט הבא בא להסביר מהם הקריטריונים שעלינו לשים אליהם לב ויתנו לנו את הכלים הדרושים לבחירה מושכלת של טבעת יהלום.

אז מה עושים לפני שמגיעים לחנות?

הדבר אולי הכי חשוב שעלינו לעשות לפני שאנו מגיעים לחנות הוא שיעורי בית, גם בהיבט של חיתוכי היהלומים השונים וגם בהיבט של צבעים, כך למשל כאשר נגיע לחנות וידברו איתנו על זהב לבן נדע שזה זהב שמעורבב ביחד עם מתכת נוספת שמעניקה לו את הצבע שלו. דבר נוסף שחשוב לעשות הינו להצטייד בטבעת מהבית, כך נחסוך לא מעט כסף על תיקונים של גודל החובק, דבר שמאוד יקר כאשר מדובר על טבעת יהלום.

כדאי גם לקרוא:

טבעת יהלום

בחירת החובק

לפני בחירת היהלום עצמו, חשוב מאוד לבחור את סוג החובק, שזה למעשה החלק שיושב על האצבע. לחובק חשיבות גדולה שכן חובק יכול לשדרג את הטבעת אך מאידך יכול להפוך אותה לאנמית.

חשוב מאוד לבחור חובק אשר ידגיש את היהלום שנבחר ולשדרג אותו על ידי שיבוץ נקודות קטנות שידגישו ויפארו את היהלום המרכזי של הטבעת. שיבוץ פס בצבע זהב על חובק שעשוי זהב לבן הוא גם דבר שעשוי לשדרג את טבעת היהלום שלנו על ידי יצירת קונטרסט ושוב הבלטת היהלום.

בחירת היהלום

הגענו לחלק החשוב ביותר וזהו בחירת היהלום. ניתן לבחור מגוון רב של יהלומים מצבעים שונים וגדלים שונים כאשר העלויות יכולות לנוע בין אלפי שקלים למאות אלפים כאשר הדבר תלוי כמובן באיכות היהלום. מומלץ לבקש לראות את התעודה של היהלום שאותו אתם רוצים לרכוש ולראות שהוא אכן עומד בכל הפרמטרים ורצוי לבדוק גם את שם המכון אשר בחן את היהלום. אם תרצו להוזיל עלויות תוכלו לרכוש יהלום משופץ שהוזרקו אליו חומרים שמשפרים את מראהו ואינם ניתנים לזיהוי על ידי עין בלתי מיומנת כאשר אותם יהלומים נראים לא פחות מרשימים.